Włącz radio
  about us

  Magiczny ciąg liczb

  20 sierpnia, 2013 Ciekawostki | Nowości

  Czas na kolejne sumowanie! Wczoraj informowaliśmy o całkowitej wartości Zjednoczonego Królestwa, więc dzisiaj również czas na parę ciekawostek z życia Brytyjczyków!

  Według badań przeprowadzonych przez Krajowe Biuro Statystyczne przeciętny mieszkaniec Wysp spędza 225 minut przed telewizorem, wysyła 7 SMS-ów i przejeżdża 27 kilometrów komunikacją miejską. Do tego łączna liczba godzin, które Brytyjczycy spędzają na Facebooku oscyluje w granicach 34 mln godzin. Niezgorzej jest z Twitterem – „jedynie” 28 mln godzin.

  Do ciekawostek warto dorzucić małe śledztwo dziennika „Metro”, który to podaje, że dziennie związek małżeński zawiera około 680 par, a rozwodzi się 322. Rodzi się 2100 dzieci a umiera 1368 osób.

  Jest coś też o niespełnionych marzeniach, w gronie których najczęściej znajdują się następujące: prowadzenie aktywnego trybu życia, nauka języków obcych i pisanie własnej książki. Krajowe Biuro Statystyczne podaje również bezpardonowego króla brytyjskich podniebień. Jest nim baton Kit Kat, którego dziennie schodzi około 50 mln sztuk z pobliskich kiosków i hipermarketów. Nie zabrakło również informacji o kawie, której co dzień ubywa około 70 milionów filiżanek!