Włącz radio
  about us

  Londynek.net: „Synoptycy donoszą: to już koniec lata w Wielkiej Brytanii”

  „Jeśli ktokolwiek z Was miał ochotę jeszcze się poopalać czy urządzić grill, sugerujemy wyjazd tanimi liniami lotniczymi, ponieważ na Wyspach najlepsze na co możecie liczyć, to 21 lub 22 st. C” – donoszą dziennikarze „Metra”, którzy poprosili prognostyków z Met Office o informację, kiedy do Wielkiej Brytanii powróci lato.

  Meteorolodzy nie mają wątpliwości – na Wyspach nie doświadczymy już w tym roku fali upałów, co oficjalnie można uznać za zakończenie lata.

  Opady deszczu, które od kilku dni nieustannie nawiedzają Wielką Brytanię nie tylko nie znikną, ale będą jeszcze bardziej intensywne. Po krótkich przejaśnieniach, które mogą mieć miejsce jutro, deszcze powrócą i pozostaną do końca następnego tygodnia.

  Synoptycy nie widzą szans na jakikolwiek powrót lata w tym roku. „Nic nie wskazuje na to, abyśmy mieli takie temperatury, które pojawiły się w czerwcu i w lipcu” – skomentowała krótko Emma Sharples z Met Office.

  Ekspertka przyznała, że pogody długoterminowe są trudne do przewidzenia. Dodała jednak, że „nie ma absolutnie nic, co wskazywałoby na słoneczne dni do końca sierpnia”.

  „Jeśli widzisz dziś słońce za oknem, lepiej wyjdź i skosztuj odrobiny witaminy D, póki możesz” – radzi dziennik „Metro”.

  Londynek.net – Marcin R.

  Tagi: , , ,