Włącz radio
  about us

  London Underground: maszyny zastąpią pracowników

  13 sierpnia, 2013 Nowości | Nowości ze świata

  Czyżby powszechna automatyzacja była nieunikniona? Zdaniem związkowców w przeciągu dwóch najbliższych lat z londyńskich stacji metra znikną kasy biletowe.

  Likwidacja 268 kas biletowych wiązałaby się z masowymi zwolnieniami, których liczba do 2015 roku mogłaby dobić do 2 tysięcy. Według doniesień związkowców z TSSA w miejsce obecnych punktów sprzedaży biletów mają stanąć specjalne automaty a także 20 dużych punktów informacyjnych.

  Kto kryje się za nietuzinkową decyzją? Związki zawodowe mówią wprost: burmistrz Londynu, Boris Johnson.
  – Johnson sporo ryzykuje i jeśli jego plan naprawdę wejdzie w życie, to będzie się musiał liczyć ze wściekłością setek pracowników i tysięcy sfrustrowanych podróżnych. Boris powinien jeszcze przemyśleć, czy chce poświęcić 6 tysięcy etatów dla swojej długiej drogi do Downing Street – tłumaczył Manuel Cortes z TSSA.

  Informacje związkowe nie potwierdza Transport for London i uznaje je za całkowicie bezzasadne. Podobne stanowisko zajął obecny dyrektor London Underground i London Rail, Mike Brown. Zgodnie z jego zapewnieniami priorytetem jest stopniowy rozwój podziemnej kolei i żadne zwolnienia nie wchodzą w grę.