Włącz radio
  about us

  Landlordzie pomożesz?

  21 sierpnia, 2013 Ciekawostki | Nowości

  Zgodnie z danymi ujawnionymi przez organizację charytatywną Shelter, landlordzi niechętnie udzielają pomocy swoim najemcom.

  Szokujące informacje wynikają z przeprowadzonych analiz. Otóż aż 2,8 miliona najemców skarży się na problemy z wilgocią, 2,5 miliona na pleśń i 1,2 miliona na przeciekające dachy. 2,26 miliona osób nie doprosiła się o naprawę zauważonej usterki w ciągu ostatniego roku. 900 tysięcy osób nie sprawdziło instalacji gazowych i żyją na potencjalnych bombach zegarowych.

  Niestety większość pokrzywdzonych przez nielojalnych landlordów ma związane ręce. Wszystko z powodu, obowiązującej w takich sytuacjach kryzysowych procedur. Wszelkie zauważone problemy powinny być dobrze opisane, a następnie w formie pisemnej trafić na biurko właściciela. W przypadku, gdy ten sposób zawiedzie można poprosić o inspekcję, ale również w takiej sytuacji trzeba pisemnie poinformować landlorda. Jeśli po interwencji i nakazie koniecznych napraw nic się nie zmieni, to właściciel lokalu może zostać obciążony karą.

  Wszelkie spory najlepiej rozwiązywać za pośrednictwem Urzędu Miasta lub w Biurze Porad Obywatelskich!