Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem Kukiz’15 na prezydenta Warszawy – zapowiedział lider ruchu Paweł Kukiz.

„Największe prawdopodobieństwo to jest Stanisław Tyszka” – powiedział Paweł Kukiz w środę w TVN24, pytany kogo wystawi klub parlamentarny Kukiz’15 w wyborach na prezydenta Warszawy.

Zastrzegł jednocześnie, że istnieje możliwość wystawienia innego reprezentanta ruchu, jeśli pojawi się kandydat „mający większe szanse w wyborach prezydenckich w Warszawie”.

Kukiz przyznał także, że potencjalny kandydat nie musi być posłem Kukiz’15. Jak mówił, musi być to „osoba przyzwoita”, „powiązana z ruchami miejskimi” i „pochodząca z Warszawy”.

Pytany, czy kandydat PO Rafał Trzaskowski jest przyzwoity, stwierdził, że „w ogóle go nie zna”. „Pojęcia o nim nie mam” – zaznaczył. Dopytywany, co sądzi o ewentualnym kandydowaniu na stanowisko prezydenta stolicy obecnego wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego odparł: „Każdy kandydat byłby lepszy” niż obecni włodarze warszawskiego ratusza.

(PAP) march/ js/ son/ Zdjęcie: PAP/Jakub Kamiński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here