Wyjątkowa książka ”Poles in the UK: A Story of Friendship and Cooperation,” o pozytywnym wkładzie Polaków w życie Wielkiej Brytanii, jest dostępna do pobrania w postaci ebooka na stronie www.polesintheuk.net.

Autorami książki wydanej w sierpniu 2016 roku są Brin Best i Maria Helena Żukowska. Ich publikacja pociągnęła za sobą falę pozytywnych komentarzy zarówno ze strony Polaków, jak i Brytyjczyków. Wzbudziła również ogromne zainteresowanie mediów z Wielkiej Brytanii i Polski, w tym brytyjskiej stacji BBC.

”Sukces i ciepłe przyjęcie naszej książki w obu krajach sprawiły nam niesamowitą radość. Wydanie wersji ebook, którą można ściągnąć na komputer, tablet czy telefon oznacza, że możemy dotrzeć do milionów czytelników, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i za granicą” – powiedział jeden z autorów, Brin Best, który gościł również na antenie Radia Star.

”Poles in the UK: A Story of Friendship and Cooperation,” to pierwsza tego typu książka koncentrująca się na pozytywnym wpływie, jaki Polacy mieli na Wielką Brytanię w ciągu ostatniego tysiąclecia. Oprócz wątków historycznych i informacji dotyczących Polaków znanych na całym świecie, w książce znajdziemy też historię najnowszą, w oparciu o obecną działalność Polonii w Wielkiej Brytanii. Pojawiły się w niej wywiady i informacje o ponad 50 Polakach i osobach polskiego pochodzenia mieszkających na Wyspach.

Współautorzy i wydawca (organizacja charytatywna The British Polonia Foundation) postanowili udostępnić książkę za darmo w formacie PDF, dzięki czemu zyskają pewność, że dotrze ona do szerokiego grona odbiorców i pozwoli im zapoznać się z niezwykle ważnym przekazem o współpracy i relacjach polsko-brytyjskich.

W ubiegłym roku, Ambasador Polski w Wielkiej Brytanii – Arkady Rzegocki powiedział w odniesieniu do książki: ”Całym sercem popieram pracę Brina Besta i Marii Heleny Żukowskiej, których oddanie i chęć do budowania mostów między społecznością Polską i Brytyjską są wyjątkowe. Ich książka jest pozycją szczególnie interesującą dla brytyjskiego czytelnika, ponieważ przedstawia nie tylko osobiste historie Polaków mieszkających w Anglii, ale także bogactwo więzi łączących Polaków z Brytyjczykami.”

Brin podjął się dalszej dokumentacji społecznej historii Polaków w Wielkiej Brytanii publikując nową serię wywiadów w tygodniku Tydzień Polski.

Sukces książki umożliwił też autorowi odwiedziny w szkołach Wielkiej Brytanii. W trakcie takich wizyt Brin opowiada dzieciom i młodzieży o tym, jaki wpływ na ich kraj mieli i w dalszym ciągu mają Polacy. Grupa stojąca za publikacją książki planuje też na ten rok wydanie specjalnej edycji notatek dla nauczycieli, dzięki którym nauka o Polsce, Polakach i polskiej kulturze będzie łatwiejsza.

Śledź najnowsze wydarzenia związane z projektem ”Poles in the UK” na facebook’u: link

Artykuł: Gosia Prochal/Radio Star, Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here