Roman Licznerski o koncertach Zespołu AMEN

0

Jutro pierwszy z koncertów, które zespół Amen – AdoraMus Emigranci Najwyższemu, zagra w najbliższy weekend na Wyspach. Będzie można usłyszeć ich 14 stycznia w Derby i 15 stycznia w Peterborough. Kolejne koncerty odbędą się 28 stycznia w Ilford i 29 stycznia w Reading.

AMEN AdoraMus Emigranci Najwyższemu to grupa 50 osób, grająca i śpiewająca nowoczesną muzykę chrzescijańską. Tworzą ją ludzie z szerokim wachlarzem doświadczeń muzycznych, wieku, wykonywanych zawodów, jak również miejsca zamieszkania (Londyn, Derby, Leicester, Lincoln, St.Albans, Stafford, Bath, Waltham Cross, Peterborough, Corby). Łączy ich pasja, dla której poświęcają swoją energię, zaangażowanie i czas.

Koncerty zespołu AMEN to zawsze ogromny ładunek energii w przekroju emocji od radości po wzruszenie, ale grupa nie ucieka też od treści refleksyjnych, dylematów współczesnego człowieka, wędrującego, poszukującego drogi do Boga.

img_6545

W każdym roku zespół chce odwiedzać nowe miejsca, prezentując swoje muzyczne przesłanie. W ostatnim czasie koncertował w Londynie (Ilford), Derby, Peterborough i Laxton Hall. Podczas majowej trasy koncertowej towarzyszył AMEN Mateusz Ziółko – zwycięzca The Voice of Poland.

9 grudnia miała miejsce premiera ich płyty „Gdy Anioł”. Na płycie możemy usłyszeć 9 kolęd – w nowych, ciekawych aranżacjach. Twórcą i aranżerem niemal całego repertuaru zespołu jest Roman Licznerski, a repertuar kolędowy grupy AMEN pomógł przygotować także Marek Podkowa, wybitny aranżer i saksofonista jazzowy.

O albumie opowiedział w Radiu Star Roman Licznerski, instrumentalista, twórca i aranżer repertuaru grupy AMEN. Zapraszamy do odsłuchania wywiadu:

admin-ajax

Koncerty zespołu AMEN:

28 stycznia ILFORD
16.00 – koncert
High Road, IG3 8SH, Ilford

29 stycznia READING
– 11.00 – Msza Św. – 12.00 – koncert
Watlington Street, Berkshire, RG1 4RF, Reading

Jeśli są Państwo zainteresowani albumem prosimy o kontakt z zespołem za pośrednictwem facebook’a: link, lub strony internetowej: link.

Gosia Prochal / Radio Star / www.amenadoramus.com
15403241_10205623194457633_951526614_n

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here