Włącz radio
  about us

  Kolejna ofiara cyberprzemocy!

  19 sierpnia, 2013 Ciekawostki | Nowości

  Nowoczesne środki przekazu bez wątpienia ułatwiają Nam możliwość porozumiewania się ze znajomymi oddalonymi od Nas o setki kilometrów. Niosą ze sobą również nowe zagrożenia, ofiarami których padają niewinni ludzie.

  Tragicznym przykładem cyberprzemocy jest przypadek 17-letniego Daniela Perry’ego. Chłopiec miesiąc temu stał się ofiarą internetowego oszustwa i szantażu. Oszuści twierdzili bowiem, że nagrali rozmowę, jaką Perry odbył ze swoją amerykańską koleżanką za pośrednictwem komunikatora.

  Zagrozili, że nagranie przekażą jego rodzicom, jeżeli ten nie zapłaci odpowiedniej kwoty na konto przestępców. W odpowiedzi młody chłopiec wyszedł w domu i skoczył z mostu, stając się tym samym kolejną śmiertelną ofiarą nowej formy internetowej przemocy.

  Opierając się na danych organizacji walczących z tego typu aktami przemocy, przypadek Perry’ego nie jest odosobniony! Co trzeci nastolatek pada ofiarą nękania i obrażania ze strony swoich rówieśników. 5% z nich doprowadza to do samookaleczenia, a 3% do próby popełnienia samobójstwa.