Włącz radio
  about us

  Kamil Grosicki piłkarzem miesiąca w Premier League w głosowaniu kibiców

  Prawie 100 tysięcy kibiców wzięło udział w internetowym głosowaniu na piłkarza kwietnia w Premier League. Ponad połowę głosów zgarnął Kamil Grosicki, drugi w głosowaniu Roberto Firmino otrzymał ponad 10 tysięcy głosów, a trzeci Eden Hazard – niespełna 10 tysięcy. Wśród nominowanych znaleźli się także Christian Eriksen, Christian Benteke oraz Dele Alli.

  Zwycięstwo „Grosika” było możliwe dzięki mobilizacji polskich kibiców, którzy masowo oddawali na 28-latka swoje głosy. Już sama nominacja dla reprezentanta Polski była sporym wyróżnieniem, do grupy sześciu nominowanych wybrała Grosickiego kapituła złożona z szanowanych w Anglii ekspertów, między innymi Paula Mersona czy Mike’a Riley’a. Polak był jednym z kluczowych graczy Hull City w kwietniowych kolejkach. Zaliczył cztery asysty, jego drużyna trzy razy odniosła zwycięstwo, raz remisowała i dwukrotnie przegrywała.

  Grosicki rozegrał na wiosnę 12 meczów w barwach Hull City, notując pięć asyst. Po 35 kolejkach drużyna Polaka plasuje się na 17. miejscu w tabeli i walczy o utrzymanie.

  Źródło: Sportowe Fakty WP, Zdjęcie: Hull City – Twitter

  Tagi: , ,