Włącz radio
  about us

  Julia Marcell w Gwiezdnym Weekendzie Radia Star!

  Jedna z najbardziej charyzmatycznych i utalentowanych polskich wokalistek – Julia Marcell była kolejnym gościem Gwiezdnego Weekendu Radia Star! W wywiadzie dla Radia Star zdradziła m.in. szczegóły dotyczące koncertu, który zagra na Wyspach! Już 5 września wyjatkowa okazja by usłyszeć Julię Marcell na żywo w Hoxton Square Bar w Londynie!

  Julia Marcell to jedna z najważniejszych polskich wokalistek młodego wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, multi-instrumentalistka. Ma na swoim koncie 3 albumy – ufundowany dzięki internautom „It Might Like You” z 2008 roku, „June” z 2011, z piosenkami „Matrioszka” i „Echo”, które długo zajmowały wysokie pozycje list przebojów, oraz zeszłoroczną „Sentiments”, nazywaną przez prasę jej najlepszą płytą w muzycznej karierze. Julia jest też laureatką prestiżowych nagród m.in.: PASZPORTU POLITYKI 2012 w kategorii Muzyka Popularna, FRYDERYKA 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również Nagrody Artystycznej miasta Torunia Im. Grzegorza Ciechowskiego 2011.

  Wywiad z Julią Marcell w Gwiezdnym Weekendzie Radia Star:

  Rozmawiała: Gosia Prochal

  Wydawnictwa Julii Marcell spotkały się z uznaniem publiczności, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą, nie tylko w Polsce – ukazały się również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Obok własnych piosenek, Julia Marcell pisze również muzykę do filmu i teatru. Jest autorką ścieżki dźwiękowej do najnowszego obrazu Przemysława Wojcieszka „Jak całkowicie zniknąć” (2015), oraz sztuk teatralnych „Kamienne niebo zamiast gwiazd” (2014) oraz „Kronos” (2014) w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

  Julia i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpili również na wielu festiwalach – SXSW, Eurosonic Festival, The Great Escape Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival, Męskie Granie i wielu innych.

  Teraz Julia powróci na Wyspy by zagrać koncert w Londynie – Szczegóły:

  Data i miejsce wydarzenia:

  5 września – start: 19:00, bilety w cenie 9£ do kupienia: tutaj

  2-4 Hoxton Square, N1 6NU, Londyn

  Link do wydarzenia na fb: tutaj

  ZESPÓŁ:
  Julia Marcell – śpiew, gitara, pianino
  Mandy Ping-Pong – altówka, śpiew, klawisze
  Thomas Fietz / Sebastian Schmidt – perkusja
  Thomsen Slowey Merkel – bas

  Julia Marcell – Manners

   

  Tagi: , , , , ,