Już 9-go grudnia odbędzie się w Bostonie Turniej Mikołajkowy, podczas którego zobaczymy w akcji najmłodszych zawodników Traditional Karate-Do Federation of Great Britain, pierwszej federacji sztuk walki w UK o polskich korzeniach.

W programie poza zawodami znajdzie się również trening prowadzony przez Mistrza Świata sensei Łukasza Radwańskiego 4 Dan, wizyta Świętego Mikołaja, który wręczy wszystkim uczestnikom specjalne prezenty, dyskoteka oraz mnóstwo dobrej zabawy. Swoją obecność na wydarzeniu potwierdził również burmistrz Bostonu – Councillor Bernard Rush.

Tymczasem przełom października i listopada był dla TKFGB okresem wytężonej pracy, trudnych wyzwań i spektakularnych sukcesów. Jesienny kalendarz zdominowany został przez dwie imprezy międzynarodowe najwyższej rangi.

V Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym 2017, Lublin, Polska.

Tegoroczna edycja odbyła się w Lublinie, dokąd zjechało się ponad 600 młodych zawodników z 11 państw, gotowych i zdeterminowanych, aby udowodnić wyższość swoich umiejętności.

Kadra Juniorów TKFGB ponownie pokazała najlepszą formę i ogromną wolę walki. Kilka miesięcy treningów przygotowawczych i coachingu przed zawodami zadecydowała o wysokiej formie i potencjale, aby wygrać z najlepszymi.

Adriana Peiseniece (TKA Boston) wywalczyła miejsce na podium (3 lokata w kata indywidualnym), a troje innych zawodników Kirils Snikeris (TKA Boston), Timofei Kabak (TKA Boston) i Kamelija Rogelevic (TKA Boston), zakwalifikowało się do ćwierćfinałów. W przypadku Adriany, to już drugi, po 4 latach wytężonego treningu, międzynarodowy sukces, którym zaznaczyła swoje miejsce wśród najlepszych w Europie.

XXXIII Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym, Cluj-Napoca, Rumunia

4 listopada 2017 r. jest jak do tej pory jedną z najważniejszych dat w historii TKFGB. Podczas tegorocznych Mistrzostw Europy Kadra Narodowa GB pokazała się ze swojej najlepszej strony. Dwa medale przywiezione do domu dowodzą, że trud i wysiłek przygotowań nie poszedł na marne.

Kristine Rubina (TKA Boston) stanęła na podium z brązowym medalem w kumite indywidualnym, podobnie jak mężczyżni w kumite drużynowym: Christopher Brazier (Londyn), Filip Dębowski (Londyn), Tomasz Niściur (Crewe), Jakub Parchanowicz (Cotswold). Dwa medale w imprezie tej rangi są największym, w historii Federacji, sukcesem. Dodać także należy, że Filip Dębowski był również o krok od zdobycia brązowego medalu w kumite indywidualnym. Bardzo wyrównaną walkę z Rosyjskim zawodnikiem, przegrał po niejednogłośnym werdykcie arbitrów.

Nic dziwnego, że trenerzy kadry narodowej, Łukasz Radwański 4 Dan i Zbigniew Godzisz 4 Dan mogą czuć się dumni i spełnieni. Ich doświadczenie i mistrzostwo w trenowaniu przyniosły pożądany efekt.

„Cieszymy się z sukcesu naszych sportowców – na tym etapie nie można było prosić o więcej. Jednak już myślimy o następnym wyzwaniu, a mianowicie o Mistrzostwach Świata i Pucharze Świata Dzieci w Kanadzie 2018. Musimy zaplanować szkolenie i cały proces przygotowania co do najdrobniejszego szczegółu, aby nasi zawodnicy osiągnęli najlepsze możliwe wyniki. To oznacza wiele pracy zarówno po naszej, jak i po ich stronie „- komentują trenerzy.

TKFGBTraditional Karate-Do Federation of Great Britain – została założona w grudniu 2014 roku przez grupę polskich instruktorów: Zbigniewa Godzisza 4 Dan, Łukasza Radwańskiego 4 Dan, Andrzeja Czyrkę 4 Dan i Pawła Kutermankiewicza 2 Dan – doświadczonych trenerów i zawodników, mistrzów i wicemistrzów Polski, UK, Europy i Świata.

Inspiracją do powstania Federacji była zwieńczona wieloma sukcesami działalność Akademii Karate Tradycyjnego Boston, która pierwsze treningi rozpoczęła w 2009 roku. Zawodnicy bostońskiej akademii bardzo szybko dołączyli do czołówki UK, a jej założyciel i główny trener, sensei Zbigniew Godzisz był trzykrotnie wyróżniany tytułem ‚Trenera Roku’ przez lokalny tygodnik ‚Boston Standard’. Ciężka i konsekwentna praca na treningach zaowocowała również tytułem ‘Zawodnika Roku’ dla jednego z najlepszych zawodników sensei Pawła Kutermankiewicza, który jest jednocześnie założycielem i głównych trenerem Akademii Karate Tradycyjnego Peterborough.

Misją TKFGB jest budowanie poczucia własnej wartości, dobrego zdrowia i silnego charakteru ćwiczących dzięki zdyscyplinowanemu, ciężkiemu treningowi karate. Stosowanie się do zasad BUDO, czyli samorozwoju poprzez ćwiczenie karate.

4. Turniej Mikołajkowy TKFGB
9 grudnia w godzinach 11:30 – 18:30
Marian Road, PE21 9HB Boston, Lincolnshire, United Kingdom

Strona: www.tkfgb.co.uk

Źródło: Informacja prasowa – TKFGB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here