Włącz radio
  about us

  Herbata szkodzi zdrowiu

  3 sierpnia, 2013 Ciekawostki | Nowości

  Herbata niszczy szkliwo, do takiego m.in. wniosku doszli naukowcy z University Derby, po przeanalizowaniu składu chemicznego tańszych odmian tego powszechnie stosowanego trunku. 

  Niebezpieczeństwo jest wynikiem zbyt dużej ilości fluoru, który to w nadmiarze może poważnie zaszkodzić człowiekowi. Narażone są zwłaszcza osoby, pochłaniające minimum litr herbaty dziennie, bądź pijący ją na czczo. Nadmiar fluoru negatywnie wpływa na stan kości i zębów, a w skrajnych przypadkach może prowadzić do zaburzeń pracy trzustki, tarczycy i nadnerczy, a także do odwapnienia kości i osteoporozy.

  Dlaczego tak się dzieje? Powód jest prosty, problemy leży w liściach herbaty, a dokładniej w ich wieku. Herbaciane trunki z niższych półek sklepowych w przeciwieństwie do ich lepszych gatunkowo odpowiedników produkuje się z dojrzałych liści, zawierających większą ilość fluoru.

  Próżno szukać na opakowaniach informacji i ostrzeżeń o nadmiarze fluoru, przez co bardzo często jesteśmy nieświadomie narażeni na problemy zdrowotne. Wniosek może być tylko jeden, lepiej sięgnąć o po towar z wyższych półek i zaoszczędzić na wizytach u dentysty.