Włącz radio
  about us

  Grunt to dobra motywacja

  4 września, 2013 Ciekawostki | Nowości

  Leniwe i sielankowe życie na zasiłku to dobry sposób na bezpieczną egzystencję. Okazuje się, że spora liczba mieszkańców Wysp celowo pozostaje na bezrobociu.

  Dlaczego? Wszystko dzięki korzystaniu z różnorodnych benefitów, które bardzo często wpływają demotywująco na obywateli UK. Wygodniej jest żyć na zasiłku, niż codziennie rano wstać do pracy i wykonywać jakieś czynności. Zaskakujący jest fakt, że takiego zdania jest blisko 62% aktywnych zawodowo Brytyjczyków!

  Spora część Zjednoczonego Królestwa sądzi, że państwo powinno w odpowiedni sposób zmotywować swoich obywateli do podjęcia stałego zatrudnienia. Ich zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie przymusowych prac społecznych na rzecz organizacji dobroczynnych. Podobnego zdania są również znawcy tematu i według  najnowszych analiz wynika, że 30 godzinami prac społecznych tygodniowo mogłoby zostać objętych około 600 tysięcy osób.

  Dałoby to około 2,5 miliarda oszczędności rocznie, a już w pierwszym roku 350 tysięcy dotychczasowych bezrobotnych rozejrzałoby się za zatrudnieniem.