Gorąco w Syrii

0

Premier David Cameron przerwał swoje wakacje i wrócił do Londynu, żeby przeprowadzić specjalne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Wszystko z powodu ostatnich zajść na terenie Syrii.

Prawdopodobnie jeszcze przed końcem parlamentarnych urlopów dojdzie do zebrania Izby Gmin, podczas których tematem przewodnim będzie obecna sytuacja na Bliskim Wschodzie. Przypominamy, że w zeszłym tygodniu syryjska opozycja oskarżyła siły reżymu prezydenta Baszara el-Asada o atak z użyciem gazów bojowych. Podczas incydentu, do którego doszło na przedmieściach Damaszku, miało zginąć co najmniej kilkaset osób. Na miejscu znajduje się już ekipa inspektorów ONZ.

Zdaniem ministra spraw zagranicznych UK, Williama Hague’a, nawet brak jednomyślnego poparcia Rady Bezpieczeństwa ONZ, pozwoli na stanowczą odpowiedź na atak chemiczny z Syrii. Polityk podkreślił, że każda podjęta decyzja będzie prawomocna. Dodał również, że nie doszłoby do podobnej tragedii, gdyby Rada Bezpieczeństwa podjęła jednomyślny plan działania w stosunku do Syrii już wcześniej.

Za sprzymierzeńców prezydenta Baszara el-Asada powszechnie uważa się Rosję i Chiny, które mogą sprzeciwić się ewentualnej interwencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here