Włącz radio
  about us

  Goodbye roaming

  11 września, 2013 Ciekawostki | Nowości

  W tym tygodniu przedstawiciele Komisji Europejskiej będą forsować nowe przepisy, dotyczące opłat za roamnig na terenie państw członkowskich. Czyżby szykowały się istotne zmiany? Wiele na to wskazuje!

  Nowe przepisy mają wejść w życie już na początku 2016 roku i według propozycji operatorzy komórkowi będą mieli dwie możliwości: albo obniżą koszt roamingu o dwie trzecie i dadzą klientowi możliwość wyboru innego operatora w trakcie podróży, albo zniosą oni całkowicie tego typu opłaty i raz na zawsze uwolnią wszystkich od biurokratycznej kontroli.

  Po co tak drastyczne kroki? Przede wszystkim po to, żeby „zmotywować” operatorów do ostatecznego uregulowania tej kwestii. W obecnej sytuacji roaming stanowi ich 10 % przychodów! Jest to również odpowiedź przedstawicieli UE na prośby ich obywateli, którzy bardzo często narzekają na skomplikowane przepisy telekomunikacyjne.

  – To kwestia uczciwości. Europejczycy są zmęczeni wysokimi cenami połączeń zagranicznych. Moja propozycja ma je zmniejszyć, dzięki czemu telefony będą działać na terenie całej Unii bez żadnych opłat – tłumaczyła Neelie Kroes, Komisarz ds. Agendy Cyfrowej.

  Co nam pozostało? Czekać i zacierać ręce, że dni złowrogiego roamingu są już policzone.

  Tagi: , , , ,