Włącz radio
  about us

  Funt trafi do kosza

  11 września, 2013 Ciekawostki | Nowości

  Wszystko na to wskazuje, że już w najbliższym czasie papierowe banknoty z podobizną m.in. Królowej mogą zniknąć całkowicie z obiegu!

  Czym więc Brytyjczycy będą płacić za warzywa i owoce? Nową odmianą pieniędzy: polimerową! Zdaniem szefa Banku Anglii, Charlie’go Bean’a banknoty polimerowe są czystsze, bezpieczniejsze i trwalsze. Są też tańsze w produkcji i proekologiczne.

  Oczywiście sprawa wprowadzenia nowego typu pieniędzy nie jest jeszcze przesądzona i wszystko w rękach vox populi. To właśnie od opinii publicznej zależy czy dojdzie do jakichkolwiek zmian fiskalnych.

  Konsultacje na temat polimerowego funta będą trwały do listopada, a na ostateczną decyzje musimy poczekać do grudnia. Jeśli jednak pomysł się przyjmie będzie to pierwsza sytuacja w 300-letniej historii brytyjskich banknotów, kiedy papier zostanie zastąpiony innym materiałem!

  Gdzie już można spotkać się z tego typu banknotami? Szukajcie w takich krajach, jak: Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Papua Nowa Gwinea, Meksyk, Wietnam i Rumunia!

  Tagi: , , , , ,