Funt trafi do kosza

0

Wszystko na to wskazuje, że już w najbliższym czasie papierowe banknoty z podobizną m.in. Królowej mogą zniknąć całkowicie z obiegu!

Czym więc Brytyjczycy będą płacić za warzywa i owoce? Nową odmianą pieniędzy: polimerową! Zdaniem szefa Banku Anglii, Charlie’go Bean’a banknoty polimerowe są czystsze, bezpieczniejsze i trwalsze. Są też tańsze w produkcji i proekologiczne.

Oczywiście sprawa wprowadzenia nowego typu pieniędzy nie jest jeszcze przesądzona i wszystko w rękach vox populi. To właśnie od opinii publicznej zależy czy dojdzie do jakichkolwiek zmian fiskalnych.

Konsultacje na temat polimerowego funta będą trwały do listopada, a na ostateczną decyzje musimy poczekać do grudnia. Jeśli jednak pomysł się przyjmie będzie to pierwsza sytuacja w 300-letniej historii brytyjskich banknotów, kiedy papier zostanie zastąpiony innym materiałem!

Gdzie już można spotkać się z tego typu banknotami? Szukajcie w takich krajach, jak: Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Papua Nowa Gwinea, Meksyk, Wietnam i Rumunia!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTragiczny wypadek w Walii
Następny artykułMord na rodaku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here