Jak donosi Londynek.net, synoptycy z biura meteorologicznego Met Office wydali żółte ostrzeżenie pogodowe dla mieszkańców Londynu, południowo – wschodniej i wschodniej Anglii oraz East Midlands. 

Eksperci twierdzą, że dzisiaj i jutro możemy się spodziewać silnych opadów deszczu i burz, a temperatury powietrza w okolicach Londynu i na południu kraju nie przekroczą 20 stopni.

Podczas gdy w krajach Europy kontynentalnej szaleje upał, mieszkańców Wysp Brytyjskich czekają w najbliższych dniach umiarkowane temperatury powietrza i ulewy.W niektórych regionach Wielkiej Brytanii spaść może nawet 40 mm deszczu w ciągu czterech godzin. To z kolei stwarza realne zagrożenie zalania ulic i wystąpienia miejscowych podtopień.

„Burzowy i deszczowy front wytworzy się w południowej Anglii i powędruje aż do Lincolnshire w East Midlands. Deszcz być może dosięgnie również wschodnie części Wysp” – można przeczytać w komunikacie Met Office. „Opady deszczu będą coraz intensywniejsze w ciągu dnia. Często towarzyszyć im będą lokalne burze” – informują prognostycy, dodając, że wyjątkowo mokro będzie przynajmniej do jutra.

Część synoptyków zauważa, że niektóre miejsca, mimo ostrzeżeń o opadach, mogą się ich nie doczekać. „Deszcz ominie niektóre części kraju, podczas gdy inne mogą oczekiwać dwóch lub trzech godzin silnych opadów” – przekazali meteorolodzy. Met Office ostrzega, że wystąpienie lokalnych podtopień i zalanych dróg jest bardzo prawdopodobne. Ostatnim razem, gdy wydano podobne ostrzeżenie, deszcz niemal zmył do morza niewielką wioskę w Kornwalii.

Źródło: Londynek.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here