Włącz radio
  about us

  Emigracja nie jest zła

  11 września, 2013 Ciekawostki | Nowości

  Europejscy imigranci solą brytyjskiej ziemi. Za swoją ciężką i uczciwą pracę powinni zajmować lepsze stanowiska i otrzymywać wyższe wynagrodzenie niż przeciętni Brytyjczycy. Takiego zdania są eksperci z UK.

  Według wyników przeprowadzonych przez Centre for Economics and Buisness Research (CEBR) badań można wyciągnąć wnioski, że ewentualne odejście Zjednoczonego Królestwa ze struktur unijnych, będzie kosztowało brytyjskie państwo aż 60 miliardów funtów w ciągu 35 lat!

  Brzmi niesamowicie, tym bardziej, że w samym roku 2012 imigranci zatrudnieni na Wyspach wygenerowali zysk z rzędu 39 miliardów funtów. Nie chodzi wyłącznie o pieniądze, ale przede wszystkim o umiejętności cudzoziemców, które pozytywnie wpływają na gospodarkę Wysp.

  Dlatego też głupotą jest stosowanie antyimigracyjnej polityki, która może na dłuższą metę doprowadzić do deficytu wykwalifikowanych pracowników i zahamować wzrost ekonomiczny kraju.

  Co ciekawsze, przybysze z innych państw UE są aktywniejsi zawodowo, aniżeli rdzenni mieszkańcy Anglii. Coraz więcej obcokrajowców, decydujących się na wyjazd do państwa brytyjskiego, posiada wysokie kwalifikacje zawodowe i z związku z czym są chętnie zatrudniani na kierowniczych stanowiskach, co przekłada się na poziom ich życia i wzrost wynagrodzenia.

  Członkostwo w strukturach unijnych może mieć sporo minusów, ale bez wątpienia przynosi też bardzo wiele benefitów, z których Wielka Brytania powinna czerpać garściami.

  Tagi: , , ,