Edukacja jako dobro publiczne według Lidera Partii Pracy

0

Przewodniczący Partii Pracy, Jeremy Corbyn wygłosił na forum Brytyjskiej Izby Handlowej przemówienie, w którym podkreślał wartość edukacji nazywając ją dobrem publicznym. 

Corbyn uważa, że przedsiębiorcy powinni płacić wyższe podatki, które będę przeznaczone na rozwój działań edukacyjnych. Jak mówił firmy muszą zaakceptować płacenie wyższych podatków, ponieważ te pieniędze będą przeznaczone na edukację i w perspektywie długoterminowej przyniosą ogromne korzyści.

Jednocześnie laburzysta potępił czasy charakteryzujące się niskim nakładem inwestycyjnym oraz poniżej przeciętnym standardem życia. Jego wizja zakłada, że ludzie będą mogli doskonalić się, uczestniczyć w kursach, bez obowiązku uiszczania opłaty za nie. W tej materii nie ma możliwości pójścia na skróty, ponieważ chęć stworzenia bardzo rozwiniętej, wydajnej i dobrze prosperującej gospodarki, wymaga zwiekszonych nakładów na działania edukacyjne.

Płacenie niższych podatków jest dla Corbyna krótkowzroczne i przynosi korzyści krótkoterminowe. W dodatku, lider laburzystów uważa, że Wielka Brytania nie może bazować na dysproporcjach regionalnych. Wyjściem z tej sytuacji jest utworzenie planu pracy na rzecz krajowej edukacji, która jest dobrem publicznym, o które trzeba zadbać.

Należy zmienieć program nauczania w szkołach, wzbogacając go wątkami artystycznymi umożliwiając podsycanie kreatywności tkwiącej w każdym dziecku. Jeremy Corbyn jest orędownikiem myśli, że rewolucja technologiczna, której doświadczamy wymusza inwestowanie w nauczanie w większym stopniu. Pracownicy oraz przedsiębiorstwa powinny w pełni korzystać z technologicznych ułatwień.

Źródło: TheGuardian.com

Fot.: The Guardian.com

SM / TwojaAnglia.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here