Edinburgh Airport będzie większe!

0

Podjęte zostały poważne kroki w kierunku rozbudowy szkockiego portu lotniczego. Inwestycja ma pochłonąć około 150 milionów funtów i przemienić obecne lotnisko w perełkę Wielkiej Brytanii.

Rzecznik prasowy Edinburgh Airport zapewnił, że nowy obiekt będzie większy o 6 tysięcy metrów kwadratowych. Nowo zyskana powierzchnia pozwoli na rozbudowę dotychczasowego obszaru bezpieczeństwa i umożliwi potencjalnym klientom na sprawniejsze poruszanie się po lotnisku. Podkreślił również, że rozbudowa obiektu pozwoli na zatrudnienie kolejnych 100 osób.

Oczywiście powstanie także nowa przestrzeń przeznaczona na sprzedaż detaliczną, centra biznesowe i inne. Dostęp do terminalu ułatwi tworzona właśnie komunikacja tramwajowa. Zmiany mają również dotknąć parkingi, wliczając w to postoje dla taksówek i autobusów.

– Nasza ekspansja jest znaczącym sygnałem, iż na poważnie bierzemy doświadczenia naszych klientów, chcąc zapewnić im nowoczesne udogodnienia, znakomitą obsługę oraz najlepsze bezpośrednie połączenie z Europą. Prace nad modernizacją lotniska mają rozpocząć się już w październiku, a zakończyć pod koniec 2014 roku. Nowa powierzchnia handlowa ma być otwarta w roku 2015- opowiadał z dumą Gordon Dewar, naczelny dyrektor EA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here