Włącz radio
  about us

  „Duma w oczach rodziców, radość i uśmiech na twarzach dzieci, trudno o lepszą motywację do pracy”

  W minioną niedzielę w Thomas Deacon Academy odbył się Koncert Zimowy organizowany przez Polskie Ognisko Muzyczne w Peterborough. Brawa dla dzieci, które wspaniale zaprezentowały się na scenie, a także dla rodziców i nauczycieli, którzy czuwają nad tym, aby te wyjątkowe talenty mogły się rozwijać. 

  „Jestem bardzo szczęśliwa patrząc, jak nasi uczniowie wspaniale się rozwijają. Na każdym kolejnym koncercie grają coraz lepiej. Przy instrumentach wciąż pojawiają się nowe twarze. Nie brakuje dzieci, które rozpoczynają naukę i pod naszą opieką zaczynają swoją przygodę z muzyką. To bardzo nas cieszy i jednocześnie pokazuje, że nasza praca jest ważna i potrzebna” – mówi Joanna Bernat, jedna z założycielek Polskiego Ogniska Muzycznego w Peteroborough.

  „Duma w oczach rodziców, radość i uśmiech na twarzach dzieci – trudno o lepszą motywację do pracy. Po wczorajszym koncercie czuję się bardzo zmotywowana” – dodaje.

  DSC_0403

  Podczas koncertu zaprezentowało się blisko 50 dzieci, którzy na co dzień uczą się w Polskim Ognisku Muzycznym w Peterborough. Najmłodsze z nich ma dopiero 3 lata, najstarsze 14 lat. Uczniowie Ogniska śpiewali, grali na fortepianie, gitarze, harfie i dzwonkach chromatycznych. Najzdolniejszym i najbardziej pracowitym dzieciom zostały wręczone wyróżnienia i nagrody. 

  Na koncercie obecne były również Krystyna Olliffe – prezes Polskiej Macierzy Szkolnej i Antonina Machowska – wiceprezes Polskiej Macierzy Szkolnej.

  DSC_0445

  „To był fantastyczny koncert. Podziwiam, jak młodzież jest uzdolniona, widac ich ciężką pracę, zaangażowanie rodziców i nauczycieli. To jest absolutnie bezcenne” – powiedziała w rozmowie z Radiem Star Antonina Machowska, wizeprezes Polskiej Macierzy Szkolnej.

  „Bardzo podobała mi się atmosfera na koncercie. Dzieci byly na luzie, ale zdycyplinowane. Było widać, że mają dobry kontakt z nauczycielkami. Uważam, że to był świetny koncert, bardzo wartościowe wydarzenie” – podkreśliła Krystyna Olliffe, prezes Polskiej Macierzy Szkolnej.

  Dodała, że spośród dzieci, które zaprezentowały się w Thomas Deacon Academy, zostaną wybrani uczniowie, którzy otrzymają zaproszenie na występ podczas Akademii z okazji 3 maja, która odbędzie się w POSKu w Londynie.

  1

  Nauczyciele Polskiego Ogniska Muzycznego  w Peterborough:

  Joanna Bernat – pianino, harfa, dzwonki chromatyczne
  Anna Linczowska – pianino
  Martyna Bilska – śpiew
  Czesław Kazimierek – gitara

  DSC_0198

  Polskie Ognisko Muzyczne organizuje również I Polski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „APLAUZ,” który odbędzie się w dniach od 22 do 23 kwietnia w Thomas Deacon Academy i Cresset Theatre w Peterborough. 

  „Zapraszamy na kwietniowy festiwal wszystkie dzieci, ze wszystkich Szkół Polskich na terenie Wielkiej Brytanii” – powiedziała w rozmowie z Radiem Star wizeprezes Polskiej Macierzy Szkolnej, Antonina Machowska.

  DSC_0302

  Do udziału w Festiwalu zaproszone są dzieci i młodzież do osiemnastego roku życia. Uczestnicy zostaną podzieleni na kategorie wiekowe, solistów, duety oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne.

  Warunkiem kwalifikacyjnym Festiwalu jest nadesłanie do 28.02.2017 dwóch piosenek w formie mp3, video lub linku do kanału na YouTube, przy czym co najmniej jedna z piosenek musi być zaśpiewana w języku polskim.

  Karty zgłoszeniowe można przesyłać na adres e-mail: aplauz.festiwal@gmail.com. Wszystkie niezbędne informacje, regulamin, zasady uczestnictwa oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie internetowej: www.aplauzfestiwal.co.uk.

  Gosia Prochal/Radio Star

  DSC_0346 DSC_0388 DSC_0461 DSC_0212

  Tagi: , , ,