Darmowy lunch dla wszystkich!

0

Darmowy lunch dla każdego przedszkolaka! Szykuje się mały rządowy prezent dla wszystkich dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki edukacyjne. Co ważniejsze, będzie to również zbawienie dla domowego budżetu wielu brytyjskich rodzin.

Kiedy rządowe dobrodziejstwo ma wejść w życie? Już na początku września 2014 roku i zgodnie z wyliczeniami ekspertów rodzice „zaoszczędzą” na każdym dziecku aż 437 funtów rocznie! Dobrą nowinę już niedługo oficjalnie ogłosi wicepremier UK Nick Clegg.

Pomysłodawcy uważają, że tego typu rozwiązanie ułatwi życie setkom rodzin, których dzieci są uprawnione do korzystania z darmowych posiłków, jednakże są zbyt dumne, żeby się takowych domagać.Jest to niezwykle istotny problem i jak wynika z badań cztery na dziesięć (z 400 tysięcy uprawnionych) dzieci nie korzysta z przysługującej jej ulgi.

– Dla Liberalnych Demokratów to dopiero początek. Naszą ambicją jest, aby zapewnić darmowe posiłki szkolne dla wszystkich uczniów szkół podstawowych – tłumaczył Nick Clegg podczas corocznej konferencji swojego ugrupowania.

Nowa uchwała obejmie swoim zakresem dzieci w wieku 4-7 lat i rocznie pochłonie kwotę rzędu 600 milionów funtów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here