Cukier gorszy od marihuany!

0

Mamy ciekawostkę dla zatwardziałych przeciwników wszelkich używek, zarówno tych legalnych i mniej. Okazuje się bowiem, że powszechnie stosowany cukier potrafi uzależnić człowieka równie mocno, co alkohol!

Paliłeś kiedyś papierosy? Wiesz jak ciężko jest się uwolnić od mocy nikotyny? Zdaniem holenderskich badaczy z cukrem jest identycznie! Ludzki organizm przywiązuje się do niego niczym do papierosów i bardzo ciężko jest się pozbyć „parcia na słodkie”.

– Cukier jest najgroźniejszym narkotykiem wszech czasów. Uzależniającym i groźnym dla zdrowia – alarmuje szef amsterdamskiej służby zdrowia Paul van der Velpen.

Każdy uzależniony, który próbował odstawić papierosy, dobrze wie, jak trudne to zadanie. Mózg domaga się bodźców, jakich do tej pory dostarczała mu nikotyna. Podobnie jest z cukrem – twierdzi holenderski ekspert i szef amsterdamskiej służby zdrowia Paul van der Velpen.

Cukier działa niszczycielsko na ludzki organizm i jest prostą drogą do otyłości, która to staje się chorobą cywilizacyjną naszych czasów i systematycznie rosną koszty leczenie tej przypadłości. Holenderski naukowiec twierdzi również, że konieczność uprawiania męczących ćwiczeń fizycznych wystarczy zastąpić dietą bezcukrową. Niestety jest to często syzyfowa praca ze względu na ilość uzależnionych od tej substancji i jej wszechobecności.

Co się dzieje z nami w momencie jedzenia cukru? Nasz żołądek nie wysyła odpowiednich sygnałów do mózgu, że jest już pełen i człowiek nieświadomie wypycha go do granic możliwości. Dopiero ból brzucha może być dla człowieka czerwonym światłem i przerwą na jakiś czas w przyswajaniu tego specyfiku.

– Należy koniecznie wprowadzić regulacje dotyczące zawartości cukru w przetworzonych produktach i najlepiej obłożyć cukier akcyzą, tak jak alkohol czy papierosy – przekonuje Paul van der Velpen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here