Ceny paliw w górę!

0

Czyżby już niebawem większość brytyjskich kierowców miałby mieć skwaszone miny? Wiele na to wskazuje.

Eksperci rynku paliwowego przewidują, że niebawem ceny benzyny i oleju napędowego mogą wzrosnąć nawet o 5 pensów na litrze. Powody? Jest ich niestety wiele.

Przede wszystkim wzrost cen spowodowany jest ostatnimi krwawymi wydarzeniami w Egipcie czy Syrii. Kolejną przyczyną jest zmniejszenie eksportu ropy naftowej przez Libię, przy równoczesnym zwiększeniu zapotrzebowania na ten cenny surowiec na rynku azjatyckim.

Zbieg niekorzystnych wydarzeń bez wątpienia odbije się na cenach, a specjaliści z Goldman Sachs Group twierdzą, że już niedługo za baryłkę ropy będzie trzeba zapłacić 115 dolarów!

– Ceny paliw w Wielkiej Brytanii nie zostały jeszcze zweryfikowane o rosnące koszty wydobycia ropy. Stało się tak dzięki niespodziewanemu wzrostowi cen kursu funta w stosunku do dolara – powiedział prezes Petrol Retailers’ Association, Brian Madderson.

Może to się szybko zmienić, zwłaszcza w momencie spadku wartości brytyjskiej waluty, a takowa jest prognozowana na wrzesień. Dowód? Wystarczy spojrzeć na zestawienie opublikowane przez organizację AA. Z danych wynika, że w przeciągu trzech ostatnich miesięcy ceny paliwa podrożały o 3 pensy na litrze, a to dopiero początek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here