Włącz radio
  about us

  Brytyjski rząd przeciwny granicy między Irlandią Pólnocną a Irlandią

  16 sierpnia, 2017 Nowości ze świata

  Wielka Brytania stoi przed wyzwaniem polegającym na uporządkowaniu swojej rzeczywistości po wyjściu z UE. Pod znakiem zapytania stoi miedzy innymi to, czy zostanie utworzona granica pomiędzy Irlandią a Irlandią Północną.

  Rząd Wielkiej Brytanii jest przeciwnikiem przywrócenia granicy oraz kontroli celnej pomiędzy Irlandią Północną a Irlandią. Władze nie zamierzają wracać do przeszłości i budować infrastruktury granicznej.

  Dokładne informacje dotyczące tego, jak będzie wyglądał przepływ dóbr i osób pomiędzy Irlandią Północną, a Irlandią będą określone po określeniu polityki celnej między Unią Europejsk, a Wielką Brytanią po Brexicie.

  Dla obywateli zostanie stworzony specjalny dokument zachowujący wspólną strefę podróżowania – Common Travel Area. Jeżeli okaże się, że trzeba będzie wprowadzić kontrolę graniczną, to na pewno będzie ona bardzo uproszczona. Z pewnością zostaną z niej wyłączone małe i średnie przedsiębiorstwa, na których opiera się ponad 80 procent handlu transgranicznego.

  Otwarta granica jest bardzo pożądana ponieważ handel pomiędzy Wielką Brytanią, a Irlandią Północną i Irlandią wart jest miliardy funtów i powinien być odpowiednio zabezpieczony.

  SM / TwojaAnglia.co.uk

  Tagi: , , ,