Biała Wdowa nadal na wolności

0
A policeman carry's a baby to safety after masked gunmen stormed an upmarket mall and sprayed gunfire on shoppers and staff, killing at least six on September 21, 2013 in Nairobi. The Gunmen have taken at least seven hostages, police and security guards told an AFP reporter at the scene. AFP PHOTO/SIMON MAINA (Photo credit should read SIMON MAINA/AFP/Getty Images)

W ostatnich dniach świat zadrżał w posadach, a wszystko z powodu zamachu w centrum handlowym Westgate w Nairobi. Zdaniem brytyjskich mediów, istnieje spore prawdopodobieństwo, że w gronie zamachowców znajdowała się biała kobieta!

Miała nią być Samantha Lewthwaite zwana „Białą Wdową”, żona jednego z zamachowców-samobójców, którzy przeprowadzili zamach bombowy w stolicy Wielkiej Brytanii w lipcu 2005 roku.

29-letnia kobieta należy do  grona najbardziej poszukiwanych osób na świecie! Brytyjka przeszła na islam i ślad po niej zaginął zaraz po masakrze w londyńskim metrze, w której zginęło 56 osób.

„The Mirror” twierdzi, iż Lewthwaite widziano w gronie zamachowców w centrum handlowym w Nairobi. Jest to niezwykle interesujące, zwłaszcza że jest ona członkinią skrajnie islamskiego ugrupowania Al Szabab, które jest ściśle powiązane z Al Kaidą.

„Biała Wdowa” miała również stać za kolejnym zamachem, do którego miało dojść na terenie Mombasy. Na szczęście miejscowa policja dokonała nalotu na siedzibę terrorystów i udaremniła rzeź, której ofiarami miały być setki brytyjskich turystów. Na miejscu znaleziono materiały wybuchowe. Samej Lewthwaite udało się zbiec.

Sytuacja w centrum handlowym Westgate nadal jest nieciekawa. Wciąż słychać odgłosy strzałów, a sam kompleks nie jest w pełni zabezpieczony przez kenijskie oddziały specjalne. W trakcie trwającego od soboty ataku terrorystycznego zginęło około 68 osób, a ponad 200 zostało rannych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here