Włącz radio
  about us

  Biała Wdowa nadal na wolności

  24 września, 2013 Nowości | Nowości ze świata

  W ostatnich dniach świat zadrżał w posadach, a wszystko z powodu zamachu w centrum handlowym Westgate w Nairobi. Zdaniem brytyjskich mediów, istnieje spore prawdopodobieństwo, że w gronie zamachowców znajdowała się biała kobieta!

  Miała nią być Samantha Lewthwaite zwana „Białą Wdową”, żona jednego z zamachowców-samobójców, którzy przeprowadzili zamach bombowy w stolicy Wielkiej Brytanii w lipcu 2005 roku.

  29-letnia kobieta należy do  grona najbardziej poszukiwanych osób na świecie! Brytyjka przeszła na islam i ślad po niej zaginął zaraz po masakrze w londyńskim metrze, w której zginęło 56 osób.

  „The Mirror” twierdzi, iż Lewthwaite widziano w gronie zamachowców w centrum handlowym w Nairobi. Jest to niezwykle interesujące, zwłaszcza że jest ona członkinią skrajnie islamskiego ugrupowania Al Szabab, które jest ściśle powiązane z Al Kaidą.

  „Biała Wdowa” miała również stać za kolejnym zamachem, do którego miało dojść na terenie Mombasy. Na szczęście miejscowa policja dokonała nalotu na siedzibę terrorystów i udaremniła rzeź, której ofiarami miały być setki brytyjskich turystów. Na miejscu znaleziono materiały wybuchowe. Samej Lewthwaite udało się zbiec.

  Sytuacja w centrum handlowym Westgate nadal jest nieciekawa. Wciąż słychać odgłosy strzałów, a sam kompleks nie jest w pełni zabezpieczony przez kenijskie oddziały specjalne. W trakcie trwającego od soboty ataku terrorystycznego zginęło około 68 osób, a ponad 200 zostało rannych.

  Tagi: , , , ,