Bezdomne Wyspy

0

Statystyki są bezwzględne. Z zatrważającym tempie rośnie liczba bezdomnych, zamieszkujących różne części Zjednoczone Królestwa. Ostatnie badania przeprowadzone w 2011 roku wskazują, że największa liczba osób bez dachu nad głową pochodzi z krajów Europy Środkowej i Wschodniej (aż 26%). 

Ponad połowa homelessów to ludzie młodzi (26-45 lat), a co trzeci skończył 46 rok życia. Co dziesiąta osoba nie ukończyła jeszcze 25 lat. 10% ogólnej liczby stanowią kobiety. Aż strach pomyśleć, jakie zestawienia przyniosą kolejne badania.

– Od dwóch miesięcy mam mieszkanie z councilu i co dwa tygodnie wypłacane benefity w wysokości 142 funtów. Muszę z tego opłacić gaz i światło. Ale teraz przynajmniej mam gdzie mieszkać. 2 dni w tygodniu chodzę w Richmond do szkoły, za którą nie płacę i tu uczę się języka angielskiego. Nie piję alkoholu. Jestem na dobrej drodze“ – opisuje swoją sytuację Zbigniew.

W całej Anglii prężnie funkcjonuje dokładnie 198 placówek, które łącznie są w stanie przenocować, nakarmić i ubrać około 43 tysiące osób. Tego rodzaju miejsca są często ostatnią deską ratunku dla porzuconych i osamotnionych wędrowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here