Badania laboratoryjne odgrywają podstawową rolę w diagnostyce chorób

0

O tym jak ważne w diagnostyce chorób są badania laboratoryjne opowiedziała na antenie Radia Star Teresa Drzewiecka, pielęgniarka z Top Medical Clinic w Londynie. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu.

Gdy pojawia się nawet najmniejsza obawa wystąpienia stanu chorobowego, konieczne jest jak najszybsze wykonanie badania diagnostycznego. Jest to niezwykle istotne poniewż wyniki badań laborytoryjnych odgrywają obecnie podstawową rolę w diagnistyce chorów i monitorowaniu leczenia.

Precyzyjna diagnostyka z wykorzystaniem nowoczesnych technik, umożliwia wczesne wykrycie nawet najdrobniejszych nieprawidłowości – co daje dużą szansę zatrzymania rozwoju choroby i szybkiego powrotu do pełni zdrowia. Doświadczony lekarz może rozpoznać 90% schorzeń na podstawie szczegółowego wywiadu, badania fizykalnego i oceny wyników testów laboratoryjnych.

Wywiad na antenie Radia Star:

Jakie badania powinień wykonać każdy z nas? Co może nam powiedzieć o stanie naszego zdrowia ogólne badanie krwi? Kiedy powinniśmy zbadać poziom cukru? W jakim celu wykonujemy badania profil: „zdrowa kobieta”, „zdrowy mężczyzna”, co mogą nam powiedzieć o stanie naszego zdrowia?- na te i wiele innych pytań odpowiedziała w Przepisie Na Zdrowie Radia Star Teresa Drzewiecka z Top Medical Clinic w Londynie.

teresa-drzewiecka

Źródło: Top Medical Clinic/ Gosia Prochal/ Radio Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here