Podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata odbywających się w Londynie, Anita Włodarczyk z wynikiem 77.90 m obroniła tytuł Mistrzyni Świata w rzucie młotem. Brązowy medal powędrował do drugiej z reprezentantek Polski, Malwiny Kopron, dla której to największy sukces w karierze.

Na sukces naszej rekordzistki liczyli wszyscy i pomimo kontuzji dłoni Anita Włodarczyk potwierdziła swój prymat w tej konkurencji. W finałowej rozgrywce startowały trzy nasze zawodniczki (Joanna Fiodorow, Malwina Kopron i Anita Włodarczyk). Występ naszej drugiej reprezentantki był bardzo pozytywny i sprawił olbrzymią niespodzianką dla wszystkich kibiców, Malwina Kopron z wynikiem 74,76 m zdobyła brązowy medal.

Był to historyczny sukces w rzucie młotem – po raz pierwszy dwie reprezentantki jednego kraju stanęły na podium. Srebrny medal wywalczyła reprezentantka Chin Zhen Wang z wynikiem 75,94 m. Joanna Fiodorow zajeła szóstą pozycję z rezultatem 73,04 m.

Anita Włodarczyk do finałowego konkursu startowała z kontuzją, urazem dłoni. Dlatego dopiero w swoim czwartym rzucie uzyskała wynik, którym zameldowała się na pierwszym miejscu. W piątej serii uzyskała najlepszy rzut w konkursie (77,90 m) zapewniający złoty medal. Podium na stadionie olimpijskim w Londynie podczas dekoracji było wczoraj biało-czerwone.