Aborcja formą antykoncepcji?

0

Zgodnie z wynikami przeprowadzonych badań setki kobiet, zamieszkujących Anglię i Walię przynajmniej raz w życiu poddało się zabiegowi przerwania ciąży. Statystyki te są przerażające i rodzą ogromne zaniepokojenie w kręgach instytucji, zajmujących się ochroną praw do życia nienarodzonych.

W samym 2012 roku przeprowadzono ponad 185 tysięcy aborcji, z czego 66 tysięcy przypadków dotyczyło kobiet, które już wcześniej poddały się takiemu zabiegowi. 33 osoby przyznały się do faktu, iż w ciągu swojego życia miały 9 i więcej aborcji, natomiast aż 4,5 tysiąca pań przerwało ciąże co najmniej 4 razy.

Tak ogromna liczba zabiegów jest skutkiem coraz lepszego dostępu do metod wczesnego wykrywania wad płodów. Wykorzystując tego typu metody bardzo szybko można przewidzieć ewentualną niepełnosprawność dziecka i zdecydować o usunięciu płodu.

Sposób podejścia do ciąży i powszechna dostępność do placówek, zajmujących się dokonywaniem aborcji, wywołuje ogromny sprzeciw ze strony organizacji ochrony praw nienarodzonych, które w swojej argumentacji tłumaczą, że wiele kobiet traktuje zabieg przerwania ciąży jako formę spóźnionej antykoncepcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here