Radio Star – Twoje Radio Na Wyspach zaprasza na specjalny pokaz filmu „303. Bitwa o Anglię” w Sali Teatralnej POSK-u w Londynie, który odbędzie się 28 września o godz. 20:00. Brytyjsko – polska superprodukcja opowiada historię legendarnych lotników z Dywizjonu 303, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię podczas II wojny światowej.

28 września o godz. 20:00. (Wersja kinowa) Liczba miejsc ograniczona.

Film opowiadający o II wojnie światowej został wyreżyserowany przez Davida Blaira (The Messenger, Oskarżeni, Away), a w międzynarodowej obsadzie, obok Marcina Dorocińskiego (Urbanowicz), wystąpił również aktor znany z serialu „Gra o tron” – Iwan Rheon (Zumbach), który na potrzeby produkcji nauczył się języka polskiego oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson (John Kent), który grał też np. w „Przełęczy ocalonych”. Za reżyserię odpowiadał David Blair – laureat nagród BAFTA i Emmy. Autorem zdjęć jest Piotr Śliskowski, który wcześniej pracował m.in. przy „Generale Nilu” i serialu „Czas honoru. Powstanie”.

„303. Bitwa o Anglię” to historia polskich pilotów, którzy walczyli o wolność swojego kraju na obcym niebie. Opowiedziana z perspektywy Jana Zumbacha (Rheon), wybitnego żołnierza i poszukiwacza przygód, pokazuje jak Polacy prześladowani w Europie przez niemiecką machinę wojenną podejmują się walki ostatecznej. Latając angielskimi myśliwcami Hurricane polscy piloci stali się częścią legendy bitwy o Anglię, a walcząc przeciwko Luftwaffe w Wielkiej Brytanii, mieli nadzieję, że w ten sposób podtrzymają marzenia o niepodległości Polski.

Latem 1940 roku polscy piloci znaleźli się w samym centrum śmiertelnych walk, gdzie wykazali się zawziętością i umiejętnościami, zyskując sobie sympatię całej brytyjskiej nacji. Wielu straciło życie w walkach powietrznych przeciwko samolotom lepszej jakości, inni stracili zdrowie psychiczne w ciągłym napięciu walk.

Posłuchaj wywiadu z producentem filmu Krystianiem Kozlowskim: link

W trakcie kręcenia tej niesamowitej historii został użyty jeden z ostatnich działających myśliwców Hurricane. Na ekranie wyróżniono także odwagę polskich pilotów, którzy po dziś dzień są historycznymi ikonami w Polsce.

RAF świętuje w tym roku setną rocznicę powstania, także obejrzenie “303. Bitwy o Anglię” będzie idealnym pomysłem dla fanów filmów historycznych, wojennych i filmów akcji. Rok 2018 to także rok odzyskania przez Polskę niepodległości co wpisuje premierę filmu w całoroczne świętowanie zrzeszające Polaków na całym świecie.

W dzisiejszym klimacie zmian i ciągłej niepewności w Europie „303. Bitwa o Anglię” to historia szczególna, ukazująca współpracę i wspólną walkę dwóch nacji, które razem są w stanie odnieść zwycięstwo. Zaproście na projekcję brytyjskich przyjaciół, by dowiedzieli się więcej o bohaterskich polskich pilotach walczących w Bitwie o Anglię.

Miejsce i data:

28 września (piątek) godz. 20:00, drzwi otwarte 19:00

Sala Teatralna POSK Londyn
238-246 King Street, Hammersmith, W6 0RF, Londyn.

Patron Medialny: Londynek.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here