200 funtów za opiekę zdrowotną

0
House representing the property ladder and business, finance, investments and home.

Jesteś cudzoziemcem i chcesz się leczyć w UK? Może Cię spotkać mała niespodzianka. Brytyjski rząd ma plan obciążyć zagranicznych pacjentów kosztami leczenia!

Negatywnie do takowe planu jest nastawiony dr Mark Porter z British Medical Association, który uważa, że może on zaszkodzić NHS. Dlaczego? Ponieważ brytyjska służba zdrowia nie posiada odpowiedniej infrastruktury i środków do administrowania systemu opłat.

W gronie innych głosów sprzeciwu można usłyszeć, że wprowadzenie rządowej dyrektywy może utrudnić proces obsługi rodowitych Brytyjczyków i zmuszać ich każdorazowo do wylegitymowania się.

Departament Zdrowia odrzuca powyższe zarzuty i twierdzi, że wprowadzenie podobnego systemu wyeliminuje nagminne nadużycia w sektorze zdrowotnym. Zredukuje też liczbę tzw. turystów zdrowotnych, pochodzących spoza krajów europejskich. Takie osoby musiałyby płacić minimum 200 funtów rocznie, żeby mieć prawo do korzystania z usług NHS.

Przypomnijmy, że tego typu opłaty stosowane są już w przypadku opieki szpitalnej, teraz jednak czas na rozszerzenie zasięgu na pozostałe usługi. BMA obawia się jednak, że koszty opieki zdrowotnej zniechęcą sporą liczbę obcokrajowców do korzystania z brytyjskiej służby zdrowia, a tym samym zagrożeniu ulegnie zdrowie publiczne kraju. Poza tym GP nie ma żadnych dowód, iż wdrożone opłaty pokryłyby koszty wprowadzeniu takowego systemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here